Spódnice zimowe

Kiedy dni są chłodniejsze, a za oknem słota, śnieg i znienawidzony przez nas mróz, chcąc nie chcąc nosimy grubsze ubrania. Głęboko do szafy chowamy zwiewne wiosenne ciuszki i wakacyjne spódniczki. Zima jest wymagającą porą roku i na jej okoliczność powinnyśmy zaopatrzyć się w cieplejsze ubrania.

Zimą nosimy spódnice z grubszych materiałów. Przewagę mają masywne np. wełniane spódnice. Zimowa spódniczka musi przecież nie tylko być modna, ale przede wszystkim ma chronić nas przed niepotrzebnym zimnem.

Jakie zimowe spódniczki są obecnie trendy? Najmodniejsze są długości midi i midi. Wielki powrót klasyki. Ołówkowe spódnice przed lub za kolano, najlepiej w nieśmiertelnej czarni lub odcieniach szarości. Na czasie są też fasony kształtem przypominające literę A, mniej lub bardziej rozkloszowane. W eleganckiej wersji z obowiązkowym tiulem, jest to świetna propozycja na wieczorową kreację.

Nosimy również mini. Najbardziej pożądany jest krój bombki. Zdobią je różnorodne drapowania, efektowne dodatki, zamki, ćwieki i kokardy. Modna jest kratka, koronki, różnorodne paski.

Pod spódniczkę zakładamy odpowiednio dobrane rajtuzy bądź leginsy. Rozwiązaniem na nieco cieplejsze dni są cienkie, czarne rajstopy. Świetnie komponują się z krótkimi fasonami spódnic, np. bardzo modnymi w tym sezonie mini bombkami. Na wieczór możemy pokusić się o ażurowe rajstopy pasujące do spódnic z delikatnych materiałów m.in. satyny.

Większość kobiet rezygnuje całkowicie z noszenia spódnic zimą. Zupełnie niepotrzebnie! Jeśli zaopatrzymy się w spódniczkę z ciepłego materiału, dobierzemy do niej zimowe rajstopy i odpowiednie buty nawet największy chłód  nie będzie nam straszny!